Yol İzni 21 Günlük Temel Askerlik Hizmetinden Sayılacak

Öğretmenler Bedelli Askerlik Temel Askerlik Eğitimini Yarıyıl ve Yaz Tatilinde Yapabilecek

Yeni Askerlik Sisteminde Bedelli Askerlik Nasıl Olacak?

Yedek Subay Olma Şartları

Bedelli Askerlik Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Bu yazı 2018 Yılında çıkan bedelli askerlik için geçerlidir. Kalıcı bedelli askerlik için son başvuru tarihini öğrenmek için sitemizdeki diğer yazıları okuyunuz.

Bedelli askerlik kanunundan faydalanmak için kişinin belirli süreler içerisinde başvuru yapması kanun hükmüne bağlanmıştır. Bu kanun hükmünde şöyle denilmektedir: ” Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte her ne sebeple olursa olsun henüz fiilî askerlik hizmetine başlamamış ve 1 Ocak 1994 tarihinden (bu tarih dâhil) önce doğan 1076 sayılı Kanun ile bu Kanuna tabi yükümlüler; istekleri hâlinde, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları, 15.000 Türk lirası veya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası döviz satış kuruna göre ödeme tarihindeki karşılığı kadar konvertibl yabancı ülke parasını defaten ödemeleri ve 21 gün temel askerlik eğitimini yerine getirmeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılırlar.” denilmektedir.

Bedelli Askerlik Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Kanunda kritik ifade “üç ay içinde askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları” ifadesidir. Bedelli askerlik kanunu 3 Ağustos 2018 tarihinde yayımlandı. Bu hesaba göre 3 Kasım 2018 tarihi 2018 yılında çıkan bedelli askerlik kanunundan yararlanmak için son tarih. Eğer bedelli askerlikten faydalanmak istiyorsanız 3 Kasım 2018 tarihinden önce bedelli askerliğe başvuru yapmanız gerekiyor.

Bedelli Askerlik Para Yatırma İçin Son Tarih Ne Zaman

Bedelli askerlik başvurusu için son tarih 3 Kasım 2018 tarihidir. Bedelli askerlikten faydalanmak istiyorsanız 3 Kasım 2018 tarihinden önce 15.000 TL parayı ödemeniz ve bedelli askerlik başvurunuzu yapmanız gerekiyor. 3 Kasım 2018 tarihinden sonra yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.

Bedelli Askerlikten Son Vazgeçme Tarihi Ne Zaman?

Diyelim ki para yatırdınız, bedelli askerliğe de başvuru yaptınız. Sonra da pişman olup başvurunuzu iptal etmek istediniz. Bu durumda sizin 3 kasım 2018 tarihinden önce yada temel askerlik eğitimine başlamadan önce başvurunuzu iptal etmeniz gerekiyor…Dilekçe ile bir askerlik şubesine bedelli askerlik başvurunuzu iptal edilmesini ve para iadesinin tarafınıza yapılmasını talep ediyorsunuz. 3 Kasım 2018 tarihinden sonra yapılan başvurular geçersiz oluyor…

Yorumlar

1
Konuyla İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Bölümden Sorabilirsiniz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ridvan

Dovizli askerlik basvurulari ne zaman baslayacak?3 aydir konsolosluklar tarafindan islemler kabul edilmiyor.