Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır 2018

Mevzuata Göre Bedelli Askerlik Yapma Şartları

Sağlık Sorunu Olanlar Bedelli Askerlikten Nasıl Faydalanacak?

Askerlik Süresi ve Askerliğe Devam Etme Konuları

Öğretmenler Bedelli Askerlik Temel Askerlik Eğitimini Yarıyıl ve Yaz Tatilinde Yapabilecek

Bildiğiniz üzere 2018 Yılında çıkarılan bedelli askerlik kanunundan “henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 01 Ocak 1994 tarihinden önce doğan yükümlüler istekleri halinde üç ay içerisinde askerlik şubelerine başvurup bedelini ödemeleri ve 21 gün temel askerlik eğitimini yerine getirmeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaktır.” ifadesi eklenmiştir. Bu madde ile yaşı tutan ve 15.000 TL bedel ödeyen kişiler sonrasında 21 gün temel askerlik hizmeti yapmak suretiyle terhis edilecekler.

Öğretmenler Bedelli Askerliği Yarıyıl Tatilinde veya Yaz Tatilinde Yapabilir mi?

Bedelli askerlik kanunundan yararlanmak isteyen on binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişilerden bir çoğu da kamuda öğretmen olarak görev yapmaktadır. Öğretmenler bedelli askerlik kanunundan nasıl yararlanacaklarını merak ederken Milli Eğitim Bakanlığı konuya ilişkin bir yazı hazırlayarak tüm taşra teşkilatına göndermiştir. Bu yazıya göre öğretmenler talepleri halinde bedelli askerliğin 21 günlük temel askerlik eğitimi kısmını yarıyıl tatilinde yada yaz tatilinde yapabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığının Bedelli Askerlikle İlgili Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığının yazısında şu ifadelere yer verilmiştir. “Eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından Öğretmenlerimizin, 21 günlük temel askerlik eğitimlerini sömestri veya yaz tatilinde yerine getirmeleri bakımında iliniz eğitim kurumlarında görev yapan ve henüz askere alınmamış bedelli askerlik için başvuru yapan veya başvuru yapacak durumda olan öğretmenlerimizin ekte gönderilen forma ilişkin bilgilerini yazarak gönderilmesini rica ederim.” Bu yazıdan öğretmenlerin bedelli askerlik temel eğitimini eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksatmamak için yaz tatilinde yada yarıyıl tatilinde yapmaları için çalışma yapılacağı anlaşılmaktadır. Öğretmenler bu yazıya istinaden 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yapabilecekler…

İşte o yazı :

öğretmen bedelli askerlik

öğretmen bedelli askerlik

 

Yorumlar

Konuyla İlgili Sorularınızı Aşağıdaki Bölümden Sorabilirsiniz

  Subscribe  
Bildir